آشپزی

کاری میگو

کاری میگو

کاری میگو یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که اصالت آن تعلق به کشور هند می باشد. البته این غذای خوشمزه در کشورهای عربی و جنوب کشور خودمان هم با روشی خاص تهیه می شود و به عنوان یکی از خوشمزه ترین غذاهایی که با میگو تهیه می شود شناخته می شود. در صوتری که غذاهایی مثل دو پیازه میگو را می پسندید، طمئنا این غذای خوشمزه و پر ادویه را نیز دوست خواهید داشت، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با ما همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر
میگو پاک شده 500 گرم
پوره گوجه فرنگی 2 پیمانه
پیاز 1 عدد بزرگ
شیر نارگیل سه چهارم پیمانه
پودر زنجبیل 1 قاشق چایخوری
پودر چیلی 1 قاشق چایخوری
پودر پاپریکا 1 قاشق چایخوری
پودر کاری 1 قاشق چایخوری
پودر زیره 1 قاشق چایخوری
پودر تخم گشنیز 1 قاشق چایخوری
زردچوبه 1.5 قاشق چایخوری
نمک 1 قاشق چایخوری
روغن مایع به مقدار کافی

مرحله اول
برای تهیه کاری میگو هندی خوشمزه ابتدا میگوها را با دقت پاک می کنیم (حتما باید رگ سیاه پشت میگوها را خارج کنیم) ، سپس می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود.

مرحله دوم
در این مرحله پیاز و سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه پیاز را نگینی ریز خرد می کنیم و سیرها را رنده ریز می کنیم و کنار می گذاریم.تابه ای را روی حرارت کم قرار می دهیم و 1 قاشق روغن داخل آن می ریزیم.

مرحله سوم
سپس اجازه می دهیم تا کمی داغ شود و بعد میگوها را داخل تابه می ریزیم و حرارت را زیاد می کنیم تا میگوها به مدت 2 دقیقه تفت بخورند. مداوم تفت می دهیم تا در تابه نسوزند. بعد میگوها را از داخل تابه بیرون می آوریم.

مرحله چهارم
سپس میگوهای تفت داده شده را در بشقابی می ریزیم و مجددا 1 قاشق غذاخوری روغن داخل تابه می ریزیم و روی حرارت کم می گذاریم تا داغ شود و پیاز ها را به تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا نرم و سبک شوند.

مرحله پنجم
سپس سیرهای له شده را نیز به ان می افزاییم و تفت می دهیم. در ادامه پودر زنجبیل، پودر کاری، پودر چیلی، پودر پابریکا، پودر زیره، پودر تخم گشنیز، زردچوبه و نمک را به پیاز و سیرهای تفت داده اضافه می کنیم.

مرحله ششم
در آخر پوره گوجه فرنگی را نیز می افزاییم و همگی مواد را خوب مخلوط می کنیم تا با هم کاملا یکدست شوند. حالا دیگر از تفت دادن دست می کشیم و اجازه می دهیم تا آب گوجه ها تبخیر شود و مواد کمی غلیظ شوند.

مرحله هفتم
آنوقت شیر نارگیل را همراه با میگوهای تفت خورده به مواد داخل تابه اضافه می کنیم و همگی مواد را زیر و رو می کنیم تا میگوها کاملا با مواد آغشته شوند و اجازه می دهیم تا مواد کمی بجوشند.

مرحله هشتم
کاری میگو هندی آماده شده را می توانید تندتر نیز سرو کنید. برای تندتر شدن نصف قاشق چایخوری پودر چیلی به آن اضافه می کنیم. کاری میگو هندی را در ظرف مورد نظر می ریزیم و به همراه نان یا برنج نوش جان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + نه =